Czy jesteś zadowolona z tego, jak żyjesz i w jakim punkcie swojego życia jesteś?

Nie, to nie tak miało wyglądać…

Wymarzona praca, mąż, dwoje dzieci, pies, piękny dom, wakacje dwa razy do roku.

Jak jest?

Stres. Zamieszanie. Wieczny pęd. Konflikty w rodzinie. Krzyczące dzieci. Presja wykonania wszystkiego na już. Ból w barkach i kręgosłupie.

Czy w jakimś obszarze swojego życia właśnie tak masz, że coś nie jest tak, jak zakładałaś? Coś nie gra w pełni? Relacje nie układają się najlepiej? Obciążenie pracą i obowiązkami domowymi przygniata Cię?

Badania przeprowadzone prze CBOS w 2019 roku wykazują, że zadowolenie Polaków w różnych obszarach życia wynosi między 50-70%. Najmniej zadowoleni jesteśmy (48 % respondentów) z przebiegu pracy zawodowej i możliwości realizacji planów na przyszłość, a tylko 34 % z nas jest zadowolonych ze swoich dochodów i sytuacji finansowej.
Czy należysz do tej grupy?
W jakim obszarze nie czujesz satysfakcji?
Zamknij oczy i spróbuj przywołać najważniejsze sytuacje, które sprawiają, że nie czujesz się komfortowo, że odczuwasz stres, że tak bardzo już, po ludzku, nie dajesz rady?

Czy można to zmienić?

Potrzeba poczucia bezpieczeństwa związana z sytuacja życiową, z dobrymi relacjami i przysłowiowym dachem nad głową są jednymi z ważniejszych, które warunkuje życie we względnym komforcie. Brak spokoju i życie w stresie (niezależnie od przyczyn stresu) są ważnymi czynnikami obniżania poziomu zadowolenia z życia, wpływają na naszą odporność zdrowotną, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, umiejętność radzenia sobie ze złością i w sytuacjach konfliktowych, umiejętność powiedzenia NIE, powodują większą podatność na choroby psychiczne, w tym depresję i zaburzenia nerwicowe.
Powiedz, tak z ręką na sercu: miałaś ostatnio taki kryzys, tzw. „doła”?
Jak często myślisz, że już nie dasz rady i ostatkiem sił po kolejnym spadku nastroju podejmujesz decyzję, że jeszcze zrobisz tylko ten jeden projekt? Wytrzymasz do kolejnych wakacji? Od jutra zmienisz zachowanie, będziesz spokojniejsza, nie krzykniesz, zrobisz coś dla siebie. Od jutra. Od następnego razu.

I co? Znowu wszystko wraca?

Niestety, jeśli nie zaczniemy pracy u podstaw, pracy nad przekonaniami na temat samej siebie i swojego życia, jeśli nie zaczniemy zmieniać się od środka, NIC SIĘ NIE ZMIENI lub zmiany będą doraźne, a potem wszystko i tak wróci na znane Ci tory.

Zastanów się, w jakim miejscu jesteś. Czy chcesz coś zmienić, ale tak NAPRAWDĘ?

Czy chcesz inaczej się komunikować, inaczej reagować na słowa agresji ze strony partnera czy dzieci, inaczej reagować na słowa szefa narzucającego kolejne projekty kosztem Twojego czasu i możliwości przerobowych, inaczej żyć?

Co jest tym, co powoduje, że Twoje życie nie układa się tak, jak na początku sobie to wymarzyłaś.

Pracując z Kobietami, zwracam bardzo dużą uwagę na ich realną SYTUACJĘ ŻYCIOWĄ, ich ZASOBY, POTENCJAŁ, MOŻLIWOŚCI, PRAGNIENIA i POTRZEBY. Czy zadawałaś sobie kiedyś pytanie, czego tak naprawdę potrzebujesz i co Ci starcza do tego, by być szczęśliwą?

Co zrobić?

(w punktach – to jest plan który rozwijam podczas mówienia i daję krótkie ćwiczenia podczas pokazywania kolejnych aspektów procesu)

Zastanów się po kolei:

^

Jak jest obecnie, jak chciałabyś aby było?

^

Co Ci najbardziej doskwiera?

^

Co jest tego powodem?

^

Co czujesz w związku z tym?

^

Jak radzisz sobie z emocjami?

^

Czy znajdujesz czas na relaks? Jak zarządzasz swoim czasem?

^

Jakie masz mocne strony i co daje Ci siłę?

^

I co z tym wszystkim zrobić, aby pójść dalej?

Podczas pracy, przez 3 miesiące spotkań on-line i pracy własnej na zadanych przeze mnie ćwiczeniach, pracujemy nad obrazem Ciebie teraz i Ciebie po przejściu przez proces.

Docieramy do Twoich ukrytych potrzeb i przekonań na temat Ciebie samej, przechodzimy przez cykl ćwiczeń, w ramach których odpowiesz na powyższe pytania i znajdziesz przestrzeń do zmiany na gruncie najważniejszych dla Ciebie obszarów życia. To, co jest nadrzędnym celem naszych spotkań, to poprawienie jakości Twojego życia i ZMIANA, która realnie wpłynie na Twoje postrzeganie samej siebie i świata na około Ciebie. Podczas tych kilku miesięcy, zaangażowanej, wspólnej pracy, będziesz miała możliwość tworzenia i odkrywania siebie podczas indywidualnych spotkań ze sztuką, która będzie narzędziem do Twojej komunikacji z samą sobą.

Zobacz, jak mogę Ci pomóc.

Nasza praca to będzie spersonalizowany proces zamiany jakości Twojego życia. Pamiętaj, że tutaj Twoje zaangażowanie, chęć doświadczenia zmiany i motywacja, będą grały kluczową rolę.
Jeśli chcesz wykonać pierwszy krok w stronę zwiększenia jakości swojego życia, zapisz się na konsultację wstępną.
Kwota godzinnej konsultacji wstępnej on-line to 150 zł. Sprawdzimy, jak mogę Ci pomóc, zrobimy pierwsze ćwiczenia i zobaczysz czy Tobie będzie odpowiadał taki sposób działania. Jeśli zdecydujesz się na cały proces, kwota ta będzie potem odjęta od kosztu całości.
Jeśli natomiast nie czujesz, że jest to dobry moment dla Ciebie na zmiany, ale widzisz, że coś jest na rzeczy, że nie do końca czujesz się dobrze w życiowej sytuacji, w której jesteś, że masz dużo stresu i sprawy codzienne Cię przygniatają… zapisz się na mój Newsletter. Tam co miesiąc będę wysyłać dedykowane Wam artykuły i ćwiczenia, z których będziesz mogła skorzystać w domu.
Załączam link do konsultacji i Newslettera.